Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk zemin kaplama birçok ülkede popülerdir, konut yapılarının yanı sıra ofis, hastane, okul vb. kamu binalarında kullanılır. Gürültüsüz, konforlu, temiz ve dayanıklıdır. Linolyum gibi, kauçuk döşemeçeşitli renklerde levha veya karo şeklinde üretilmektedir. Kalınlığı nadiren 10 mm’yi geçer. Kauçuk levhalar veya karolar, tasarlanan rengi elde etmek için çok yüksek sıcaklıkta saf kauçuğun pamuk lifi, granül mantar, asbest lifi, diğer yapıştırıcılar ve renk pigmentleri ile birleştirilmesiyle yapılır. Kauçuk karolar, özel bir yapıştırıcı kullanılarak pürüzsüz ve tamamen temiz ve kuru bir zemine yapıştırılarak döşenir. Taban beton, RCC veya ahşap olabilir. İlk maliyetinde pahalıdır ama uzun vadede en dayanıklı aşınma yüzeyi görevini görür. Ancak yağ veya gres zemini kaygan hale getirir ve eski haline getirmek zorlaşır.

Kauçuk Zemin Dayanıklığı

Dayanıklılık, en iyi döşeme çözümünü ararken ilk alıcının kapsamıdır. Malzemenin para için en iyi değeri nasıl sunduğunu belirler. Pek çok kişinin  kauçuğu tercih etmesinin en popüler nedeni, üst düzey esneklikleridir. Piyasadaki çoğu özelleştirilmiş kauçuk seçeneği 20 yıldan uzun süre dayanır. Bir ev sahibi için, bir sonraki binanızın veya yapınızın nasıl görüneceğine karar vermek için bu yeterlidir.

Öte yandan, herhangi bir dayanıklı zemin kaplama malzemesinin sert yüzeyli olması gerektiği yaygın bir inanıştır.  kauçuğunda durum böyle değil. Yumuşaktırlar ve mantar, köpük kauçuk veya ekstra kumaşlarla birlikte gelirler. Bu nedenle egzersiz ve oyun odası zeminleri söz konusu olduğunda iyi seçenekler sunarlar.

Sonuçları

kauçukların artıları paha biçilemez. Aksi takdirde, zemin kaplaması için  kauçukların seçilmesi, kaymayı en aza indirecek şekilde dokulandırılabilen, kokusuz, paslanmaz ve gürültüsüz yüzeyler elde etmek için bir adım öndedir.  kauçuk döşemenin montajı ve bakımı da kolaydır. Zorlukla kazandığınız parayı bu harika  kauçuk zemin kaplamalarında harcadığınız için pişman olmayacaksınız.