kondaktif zemin kaplama
kondaktif zemin kaplama
kondaktif zemin kaplama

Kondaktif  Zemin Kaplama

Uygulama Ruloların birleştirilmesi ; Malzemenin tam iletkenliğinden emin olmak için, enine bağlantı ( kaynak) yerlerinin altına uzunlamasına 100 cm lik bir bakır şerit yerleştirilir. Sadece bakır şeridin üstüne  mala tarağı yardımıyla kondaktif yapıştırıcı sürülmelidir.

Topraklama: Ruloların altından enlemesine odanın kısa kenarından yaklaşık 20 cm uzaklıkta bir şerit yerleştirilir. Odanın uzunluğu 20 metreden büyük ise, her 20 metrede bir, odanın kısa kenarı boyunca bakır şerit yerleştirme işlemi tekrarlanır.  İletkenliği sağlamak için, bakır şerit üzerine s1 mala tarağı yardımıyla kondaktif yapıştırıcı sürün. Bakır şerit daha sonra topraklama hattına bağlanır. Mükemmel hijyen elde etmek için duvar ve zemin kaplaması için kaynak uygulaması yapılmalıdır. Kontak yapıştırıcı kullanarak 10 cm duvara dönüş yapılmalıdır.

Kondaktif Zemin Kaplama Nedir ?

Antistatik pvc zemin kaplamaları Kişinin üzerinde biriken statik yükün kıvılcıma ve elektronik aletlerde bozulmaya sebep olmaması için bünyede oluşan statik elektriğin doğrudan toprağa verilmesini sağlayacak sistemlerdir. Elektriksel iletkenlik değerleri (10^4, 10^5 ve 10^6 ?) aralığında olan yarı iletken sistemlerdir. Parlayıcı patlayıcı atölyelerinde, elektronik devre imalat atölyelerinde, hastanelerde, laboratuvarlarda ve statik elektrik yükünün çok fazla olduğu alanlarda kullanımı kaçınılmazdır.

Kondaktif Zemin Kaplama Nedir Nasıl Uygulanır ?

yer kaplamalarında ahşap ve halının saltanatına son veren daha fonksiyonel oluşu ve kullanım özelliği ile son dönemlerin en fazla tercih edilen yapı sistemlerinden birisi olan kondaktif zemin kaplama sistemleri, özellikle yoğun kalabalıkların olduğu alanlarda direnç gösteren ve çok uzun yıllar aşınıp deforme olmadan varlığını sürdüren yer döşeme uygulama çeşitleridir.

Kondaktif pvc de elektrik direnci son derece yüksek olan ortamda bulunan statik elektriğin insan ve cihazları olumsuz etkilemesine izin vermeyen kaplama çeşididir. Kimyasallara karşı oldukça yüksek standartlarda mukavemet gösterir.

Daha saymakla bitmeyecek pek çok nedenden ötürü son derece avantajlı olan ve kullanıcılarını asla pişman etmeyen kondaktif zemin çeşitleri, bakım gerektirmeyen yapısı ile de ayrıca tercih sebebi oluşturur.Sahip olduğu çok fazla desen seçeneği ve renk tonları ile her zevke ve alana hitap eden her bir çeşidi mutlaka barındırır.

Antistatik zemin kaplama malzemeleri ortamdaki elektrik akımını toprağa ileten her türlü zararlı aletlerden kişiyi koruyan malzemelerdir. Antistatik zemin kaplama için piyasada çok fazla malzeme türleri vardır Y.25.116/A11 pozuna sahiptir.

Kondaktif Zemin Kaplama Markaları