Merdiven Taş Halı Kaplama

Merdiven Taş halı kaplama, son yıllarda popüler olmaya başlayan bir zemin kaplama türüdür. Özellikle dış mekanlarda tercih ediliyor gibi görünse de iç mekanlarda da kullanılan bir kaplamadır. En belirgin özelliği ise sağlam olmasının yanı sıra istenilen formda üretildiğinden çok yönlü projelerde kullanılacak bir kaplamadır.

Merdiven Taş Halı Kaplama Nasıl Yapılır ?

Taş Halı Kaplama,Maalesef ülkemizde bu konuda çok fazla yanlış uygulama ve sistem var. Bu yüzden Yerfloor Yapı  olarak Taş Halı uygulamasını siz değerli müşterilerimize en deneyimli ve profesyonel yaklaşımla sunmaktan mutluluk duyarız. Taş halı döşeme, yukarıda da belirttiğimiz gibi hem iç hem de dış mekanlarda uygulanabilen bir kaplamadır. Bu nedenle 2 farklı sistemde uygulama yapılmaktadır.

Dış mekan uygulamaları için; Taş halı uygulamasında 2 ana ürün bulunmaktadır.
Taş Bağlayıcı Reçine
Doğal taş
Taş bağlayıcı reçine bunun için en önemli kısımdır. Uygulamanın performansını belirleyen üründür. Özellikle en yanlış uygulama sistemi binder reçinesinin doğru seçilmemesidir. En sağlıklı zemin kaplama yöntemi sağlam bir beton üzerine yapılır. Beton yüzeye yapılacak Taş Halı’ya yüksek aderans sağlamak için doğru bir astar uygulaması gereklidir. Bu bağlayıcının kullanılması zorunludur çünkü bağlayıcı reçine dış mekanlarda mutlaka POLİÜRETAN bağlayıcı (%100 UV dayanımlı, hava koşullarına dayanıklı vb.) özelliklere sahiptir. .Bu uygulamada bağlayıcı reçine ne kadar önemliyse, kullanılacak taşta çok önemli bir konudur. Taş halı uygulaması yapılırken mutlaka DRUMED ÖZEL TAŞ kullanılması gerekmektedir. Maliyetleri nedeniyle Türkiye pazarında tercih edilen uygulamalar kırmataştır.
Bu kırmataş ürün, TAŞ HALI UYGULAMASI İÇİN DOĞRU ÜRÜN DEĞİLDİR. Başvuru öncesi kesinlikle kontrol edilmemiştir ve bu detay iş öncesi sorulmalıdır. Özellikle bu uygulamayı ilk uygulayan Avrupa’nın hiçbir ülkesinde kırma taş kullanılmamaktadır. Çünkü yuvarlanmayan taşlar uygulamada zayıf kalacak ve kısa sürede saçılma meydana gelecektir. Taş halı uygulaması minimum 8 mm kalınlığında yapılmalıdır.
Bu kalınlıktaki bir sistemde minimum 18 kg Tabaklanmış taş + 1,50 kg reçine kullanılmalıdır. Uygulama tamamlandıktan sonra son kat sızdırmazlık sistemi uygulanmalıdır. Son mühürde, yakl. Sistem 200gr reçine ile kapatılarak uygulama tamamlanmalıdır.

İç Mekan Taş Halı Kaplama Nasıl Yapılır ?

Yukarıdaki sistemde taş halı uygulaması tıpkı dış mekan uygulamasında olduğu gibi uygulanmaktadır. Uygulama tamamlandıktan sonra mutlaka iç mekana uygun hale getirmek için gözenek kapatıcı uygulanmaktadır. Bu aşama tamamlandıktan sonra son kat vernik (mat, parlak seçeneği ile) uygulama sistemi kapatılmalı ve tamamlanmalıdır. Alanlar için yüksek performanslı bir kaplama yapılır. Yerfloor Yapı olarak 25 yılı aşkın süredir müşterilerimize en doğru ve kaliteli Taş Halı uygulamasını sunmak için büyük çaba sarf etmekteyiz. Bu konuda bizimle iletişime geçerek doğru hizmeti alabilirsiniz.

Merdiven Taş Halı Kaplama Görselleri